PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687215}

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Batman v Superman: Dawn of Justice
5,8 127 727
ocen
5,8 10 1 127727
4,2 28
ocen krytyków
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości
powrót do forum filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

Jeremy Irons jako Alfred :) Nie mogę się doczekać. Pasuje jak ulał :)

Luke_Plissken

Też tak myślę że pasuje idealnie to tej roli. :)

użytkownik usunięty
Luke_Plissken

Obsada obsadą.
Miejmy nadzieję, że film nie okaże się gniotem jak MoS.

Nie przesadzaj na 6 zasługuje.
Co mnie wku4^iło to to że z White'a zrobili gaya już pal licho ze jest czarny ale ta poprawność polityczna w filmach zaczyna mnie wk...........Ć

Czym jest MoS?

użytkownik usunięty
TIGER71

Man of Steel

ocenił(a) film na 6

Gniotem nie jest, ale czy właśnie tego oczekiwałem? Hmmm...
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/03/batman-vs-superman-swit-sprawiedliwosci .html

ocenił(a) film na 10
Luke_Plissken

Usłyszeć go w trailerze to miód dla uszu :D

ocenił(a) film na 6
Luke_Plissken

Alfred to na prawdę świetna postać,a Irons jest jedynym człowiekiem do tej roboty. Nie mogę się doczekać aż go zobaczę w tej roli.

Kruchy_serious

W ogóle, wietrzę temu filmowi sukces przynajmniej w materii gry aktorskiej. Przewiduję, że Jessberg i Irons mogą być najjaśniejszymi punktami filmu.

użytkownik usunięty
chrysletY

Jessberg i jasny punkt filmu.... Ależ kiepska wróżba.... Eisenberg w tym filmie i pojęcie "jasny punkt filmu" to już jest oksymoron.

ocenił(a) film na 8
Luke_Plissken

Dla mnie Ben Affleck zajebiście, przynajmniej wizualnie pasuje do kreacji Bruce Wayne'a.

ocenił(a) film na 6
duxo89

Niestety nie zgodzę się z Tobą. Jak dla mnie Affleck nie pasuje do roli Bruce'a i szczerze trochę boję się że sobie nie poradzi. :-/ No ale poczekamy zobaczymy.

Luke_Plissken

Dlaczego Batman w zwiastunie jest taki wkur*iony i dlaczego ma walczyć z Supermanem? Nie czytałam komiksu więc nie wiem. I dlaczego Superman jest postrzegany jak Bóg? A ludzie na Ziemi zamienili się w sektę?!

aneant89

Na to pytanie nie umiem Ci wiarygodnie odpowiedzieć. Wiem tylko, że Batman odkąd dowiedział się o istnieniu Supermana, mimo ich wzajemnej przyjaźni, traktował kryptoniania za potencjalne zagrożenie. W ten sposób traktował także resztę założycieli Ligi Sprawiedliwych. Na każdego miał plan :) Taki jest z niego zapobiegliwy skurczybyk :) Film to miszmasz, sam kostium Batmana w zwiastunie to nawiązanie do Powrotu Mrocznego Rycerza. Tam też jest ukazany konflikt między Batmanem a Supermanem. Jaki jest powód konfliktu w filmie, to wie tylko Zack Snyder i reszta gangu ;)

aneant89

1) Pomyśl jakby zareagował świat gdyby nagle okazało się że od wielu lat pomiędzy ludźmi żyje jakiś kosmita przez którego przyleciało więcej kosmitów chcących wybić ludzkość do nogi i założyć sobie na Ziemi nowy dom? Do tego ten kosmita, ma BOSKIE wręcz moce a my, ludzie nie mamy jak nad nim zapanować, a co jeśli mu coś odbije? ---> Injustice :Gods Among Us
Można napisać że reakcja ludzi jest taka jaka była by w świecie rzeczywistym, jedni z nas by się potężnego kosmity bali, inni podziwiali, jeszcze inni nienawidzili a co niektórzy wielbili jak samego Boga(tworzyli sekty itd).
2) Może wkurzył się o te satelitę z MoSa?

https://www.youtube.com/watch?v=OMKsuA4Bi-c
(żartuję ^^)

Cóż, jak powiedział Alfred w trailerze do BvS:

"That's how it starts. The fever, the rage, the feeling of powerlessness that turns good men... cruel. "
"Oto jak się to zaczybna. Gorączka, wściekłość, poczucie bezradności które zmieniają dobrego człowieka... w okrutnego."

Zapewne Batman jak co niektórzy będzie widział w Supermanie wroga tak jak i nie mała część społeczeństwa a Luthor to po prostu wykorzysta ;)

ocenił(a) film na 4
aneant89

Polecam obejrzeć sobie tą kreskówkę na podstawie komiksu Franka Millera http://www.filmweb.pl/film/Batman+DCU%3A+Mroczny+rycerz+-+Powr%C3%B3t%2C+cz%C4%9 9%C5%9B%C4%87+1-2012-630781 na tym komiksie będzie bazował też film.A dlaczego Superman jest postrzegany jako bóg ?? Za ch*ja nie wiem,to musi być jakiś wymysł twórców gdyż ani w komiksie ani w kreskówce nie było o tym mowy.Mam nadzieje że pomogłem :). Pozdrawiam

aneant89

Przecież w zwiastunie wszystko podane jest jak na tacy. Superman ma prawie nieograniczoną moc, stanowi ogromne zagrożenie, gdyby tylko stracił nad sobą kontrolę, to mógłby zniszczyć cały świat. Na dodatek, co również pokazano na zwiastunie, Superman zniszczył budynek Wayne Finances w Metropolis, zginęli niewinni ludzie, Bruce obwinia za to Supermana.

Ogólnie motyw walki Batman vs Superman przewijał się już w komiksach.

hyourinmaru

Zgodzę się z tobą, ale nie do końca wyjaśniłeś problem. Otóż główną osią konfliktu, jak mówił sam reżyser (gdzieś to wyczytałem) są takie rzeczy jak:
- Superman jawnie współpracuje z rządem (ONZ? są fragmenty pokazane na trailerze) a Gacek jest raczej stroniącym od wszystkich, samotnym mścicielem, tu tkwi pierwszy problem.
- Luthor w tym filmie (tez tak gdzieś czytałem), na początku zaprzyjaźnia się z Supermanem, w celu (nie jestem tego pewien) i zmuszenia go do walki z Batmanem (Wayne i Luthor konkurujący ze sobą miliarderzy? tylko jakby się dowiedział o po podwójnej tożsamości Bruce'a?), ale jak to zrobią to nie wiem (czy scena na zwiastunie jak Superman klęka przed Luthorem i jego wściekła mina wskazują jakby się połapał o co chodzi?),
- Poza tym Batman nie zabija, zawsze jak walczy, to robi wszystko by nikt nie zginął (czy to film, gra lub komiks), a superman jak widać zresztą na samym początku zwiastuna wali na oślep i robi taką rozpierduchę, że ho ho, przy tym nie zwraca uwagi na otoczenie i osoby postronne

MateuszAnd.

Jest chyba sekundowy urywek wonderwoman bez kostiumu (jak wysiada z samochodu?) i ona chyba pozna osobiście (na jakimś bankiecie?) Bruce'a i Luthora. To już takie moje gdybanie.

ocenił(a) film na 4
Luke_Plissken

I tak brakuje obsady z Batmana. Będzie to kolejna nieudana produkcja typu niesamowity spider-man i transformers 4 gdzie obsadzono nowych aktorów którzy nie pasują do tych ról.

ocenił(a) film na 7
Kamil0700

Stone pasuje!

Kamil0700

jakiej obsady z batmana?
przeciez oni chca otworzyc nowe uniwersu filmowe a nie robic kontynuacje nie liczac MoS

ocenił(a) film na 4
Kamil0700

A poza tym z którego innego filmu o Batmanie. Najlepszy w tej roli Keaton jest już trochę na to za stary.

użytkownik usunięty
Lech_qv

I tak Wonder Woman pewnie zgarnie ten film dla siebie i przyćmi charyzmą obu drewniaków. Czytałem to z przecieków a przecieka dobrze bo już z półtora roku temu wiedziałem że będzie Doomsday i trup Zoda.

ocenił(a) film na 4
Luke_Plissken

Hmm, a mnie Irons wizualnie pasuje bardziej na komisarza Gordona, za młody na Alfreda. :)

ocenił(a) film na 6
kangaroo94

Ja myślałam właśnie że on Gordona będzie grał xD

Luke_Plissken

Sporo oczekiwania przed nami.
Mi wstępnie nie pasuje jedna rzecz.
S jest super szybki, silny, słyszy i widzi na nie wiadomo jaką odległość itd...
Jak dla mnie to batman będzie musiał przez cały czas chodzić w majtkach z kryptonitu :)
Z drugiej strony kryptonit daje radę w walce zwarciu. Może jeszcze jakieś kryptonitowe pociski czy inne gadżety. Mimo wszystko, choć Batmana lubię to wróżyłbym mu szybki zgon lub wizytę w szpitalu przy starciu B v S

860lacov

Nie doceniasz Batka :) To szczwany nietopierz :) Oczywiście użyje kryptonitu w walce z Supkiem. Nie wiem tylko jaki Snyder ma pomysł na zakończenie walki :)

Luke_Plissken

No trochę nie doceniam :)
Dobrze to wyjaśnią i będzie ok.
Co do zakończenia to wyobrażam sobie dwóch herosów trzymających się za ręce przy zachodzie słońca ;)
Nieco bardziej na poważnie to chyba nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg. Skoro będzie Lex to może i Bat i Sup skupią się w pewnym momencie na nim.

860lacov

W którymś momencie Gacek ma zbroję na sobie i mnie się zdaje, że ta zbroja bd z Kryptonitu

ocenił(a) film na 7
860lacov

Tu bardziej chodzi o to, że supek nie skrzywdzi od tak kogoś tak słabego. Poprostu S ma dobre serce, zaś Bat nie ma go wcale.

m0t0

Panie, tylko bez takich. :( Zresztą walka Batmana i Supermana skończy się pewnie tak, że przyjdzie Wonder Woman i obaj będą leżeć. :D I tak się pogodzą, przecież w 2017 roku premiera "Justice League". Bawią mnie osoby spodziewające się walki na śmierć i życie.

ocenił(a) film na 7
polskipolski

to akurat wiadome, pewnie bruce chce sprawdzic po czyjej stronie jest sup..

m0t0

Też mi się tak wydaje. Martwi mnie tylko tekst "muszę go zniszczyć" czy tam "musimy go zniszczyć". Jakby naprawdę szedł zabić Supka. Liczyłem, że będzie chciał sprawdzić, czy sprowokowany Superman zabija.

ocenił(a) film na 7
m0t0

Batman ma plan na pokonanie każdego z Ligi z Supermanem włącznie, zresztą bez gacka Liga upadała, bez niego Superman jest po prostu ślepo walącym kolosem. Batman vs Superman to jak walka Matador vs Byk.

ocenił(a) film na 7
Luke_Plissken

Daje radę

Luke_Plissken

A Ben Affleck jest nie miłym zaskoczeniem ;-) BTW Pewnie film jest wzorowany na powrocie mrocznego rycerza.

użytkownik usunięty
Luke_Plissken

Trailer 1 to arcydzieło, mozna go ogladac caly czas.

ocenił(a) film na 8
Luke_Plissken

irons nie mogli lepiej dobrać ten angielski akcent idealny alfred :)

ocenił(a) film na 5
Luke_Plissken

Irons nie gra Alfreda w tym filmie durnie

ocenił(a) film na 7
CichyMorderca

A kogo ?

ocenił(a) film na 5
villa23

Jednego z zolwi ninja Crappatello chyba

ocenił(a) film na 6
CichyMorderca

Panie... [ http://vignette4.wikia.nocookie.net/angrybirds/images/d/d1/I%C4%86_STONT.jpg/rev ision/latest?cb=20150330130305&path-prefix=pl ]

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Luke_Plissken

Irons to w ogóle do wszystkiego pasuje :P

ocenił(a) film na 8
Luke_Plissken

Jeszcze milsze zaskoczenie recenzjami w Ameryce. Haha. Metascore to 47/100, a rotten tomatoes daje 36% xddd

ocenił(a) film na 6
maciejos3

nie wierze, że jest aż tak słaby

ocenił(a) film na 5
maciejos3

A ja widziałam rotten tomatoes 29 % ;)

ocenił(a) film na 6
Luke_Plissken

Szkoda, że naśladuje Downeya i jego Starka, a nawet tak wygląda

użytkownik usunięty
katedra

Nie wydaje mi się, że Alfred będzie rzucał żarcikami na prawo i lewo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones