PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559895}
6,2 67 386
ocen
6,2 10 1 67386
6,1 23
oceny krytyków
Contagion Epidemia strachu
powrót do forum filmu Contagion - Epidemia strachu

Wiele osób porównuje Contagion do Epidemii z Dustinem Hoffmanem. Błąd.
Epidemia to typowe hollywoodzkie kino klasy B, gdzie liczy się akcja, efekty specjalne, napięcie ma narastać, a ludzie umierać.
Soderbergh pokazał coś więcej. Pokazał jak w realnym świecie człowiek próbuje radzić sobie z problemem epidemii. Wiele niedomówień jest największym atutem filmu. Łącznie z niedomówieniem dotyczącym leku homeopatycznego, który rzekomo leczył z wirusa a może nie? Słabości ludzi idą na pierwszy plan. Bardzo dobre budowanie akcji, ciekawe wątki. Naprawdę bardzo, bardzo dobre kino dla osób nie szukających tylko łubudu.

ocenił(a) film na 7
Jarooo

Ja wprawdzie aż tak bardzo bym się nie zachwycał, ale rzeczywiście film sprawia realne podejście do tematu i na tle wspomnianej "Epidemii" jak złoto przy tombaku. Moja ocena 6,80

ocenił(a) film na 7
alpinos

Dokładnie.

ocenił(a) film na 7
Jarooo

Co tu dużo mówić - wyszło bardzo sucho, szorstko i realistycznie. Ludzkie zachowania pod wpływem stresu i zbiorowej paranoi przedstawiono bardzo realistycznie. Najciekawszy wątek człowieka - który straciwszy pół rodziny -musi jakoś dalej żyć w samym sercu zakazanej strefy. Nie mniej okazale pokazano reakcje władz i naukowców, wobec braku sukcesów walki z epidemią i narastającą spiralą strachu. Podobały mi się również te wszystkie wycinki z programów informacyjnych o postępach epidemii.

ocenił(a) film na 7
Lucas207

Odniosłem to samo wrażenie, ode mnie też 7

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones