PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36819}
7,4 7 121
ocen
7,4 10 1 7121
7,2 11
ocen krytyków
Rumble Fish
powrót do forum filmu Rumble Fish

Nieudana próba górnolotności i głębokiego przekazu Coppoli, w ostatecznym rozrachunku naprawdę płytki. Zamiast diamentu dostajemy wielkanocną wydmuszkę, piękną z zewnątrz (bo zdjęcia i rola Rourke'a są świetne), ale bez złotego skarbu w środku. Motywy poszukiwania drogi życia przez obu braci, ich przygody miłosne, kochający tato parodia alkoholika, żałosny motyw matki z Kalifornii no i wisienka na torcie - Nicolas Cage i 5 minut szczerości po odbiciu dziewczyny drewnianemu, głównemu bohaterowi - banały wywołujące uśmiech z politowaniem. Ludzie, nad czym się zachwycacie? Policjant zabija gościa niosącego kradzione rybki, bo go nie lubił? Biedny, młody, zagubiony chłopak wsiada na motor i jedzie nad ocean = rybka wypuszczona z awkarium...? Błagam, chyba tylko porównanie do zerwanego latawca byłoby słabsze. Za szatę graficzną, aktorstwo Mickey'a i parę błyskotliwych dialogów dam 5.

Ktoś tu się niestety porwał z motyką na słońce i dobrym aktorem, nazwiskiem i pozorami zdobył uznanie paru wymuszonych wrażliwców, przykro mi Panie i Panowie.

ocenił(a) film na 10
kawkader

Szukasz w tym filmie piątego, albo szóstego dna. Wyluzuj i ciesz się kinem najwyższej próby, bo to co dzieje się na ekranie jest jedyne w swoim rodzaju.

ocenił(a) film na 6
Motorcycle_Boy

Ja szukam 9 dna... Na razie jestem na 7, ale jestem dobrej myśli ;)

Na poważnie- Gość ma rację, film niezbyt udany jak na zamysł i sam temat, który jest dosyć wrażliwy i dotyczy każdego z nas, w mniejszym lub większym stopniu.

ocenił(a) film na 6
kawkader

Popieram ale dam jednak 6/10 !!! Za młodość !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones