PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=559}

Ukryty wymiar

Event Horizon
6,9 45 420
ocen
6,9 10 1 45420
6,3 10
ocen krytyków
Ukryty wymiar
powrót do forum filmu Ukryty wymiar

"Event Horizon" widziałem kiedyś za młodu i pamiętam tylko, że się go bałem. Ostatnio go
sobie odświeżyłem i odczucia było już troszkę inne niestety.
Wydaje mi się, że twórcy nie byli do końca przekonani, w którą stronę chcą pójść bo
zapożyczeń, czy też nawet zrzynek z innych (lepszych) filmów jest bardzo dużo.
Na początku mroczny i posępny klimat, później tajemnica, zapowiedź masakry i flaków
których nie było przez okrojenie tych wyczekiwanych scen po to by film mogły obejrzeć
gówniarze. Kilka niepotrzebnych wstawek czysto komediowych, jak na przykład gdy jeden z
bohaterów poszybował na kawałku statku w siną dal.
Jak dla mnie to gdzieś tak od połowy seansu klimat też gdzieś uleciał, a za nim również
napięcie, bo później zrobiło się jakoś kiczowato i resztę filmu oglądałem z obojętnością.
Oczekiwałem prawdziwego i mrocznego horroru sf a dostałem przeciętne patrzydło, które z
powodzeniem może być wyświetlane o 20 na polsacie. Niestety, a oczekiwania miałem
duże.
Może gdyby nie te wycięte sceny.

5/10

ocenił(a) film na 6
Gelu_247

podzielam Twoje zdanie, po pierwszej "ćwiartce" oczekiwałam, że to zło będzie właśnie ukryte pod maską normalności, takiej jak wokół nas, że to będzie takie zło, którego doświadczamy, które kryje się pod skórą zwykłych ludzi. Mnie te flaki i odarty ze skóry Weir, przypominający Robbiego Williams w klipie Rock DJ, zobojętniły, sytuacja stała się obca, a straszenie piekłem... eh, laleczki Barbie, które zaczynają mówić męskim głosem bardziej mnie przerażały

ocenił(a) film na 4
Gelu_247

Motyw piekła wszytko popsuł, tyle w temacie, groteskowość była wszechobecna, tytuł powinni zmienić na Straszny Film X

użytkownik usunięty
Gelu_247

Dziwne postrzegasz świat filmu. Miałeś 5 lat jak oglądałeś "Ukryty Wymiar" pierwszy raz? Bo widzisz ja też oglądam filmy od dzieciaka. I jak coś mi się kiedyś zajebiście podobało np: durnowaty film z Arnoldem pt: "Commando" to nie jade po nim teraz pomimo, że jestem dorosły i widzę jak ten film jest straszliwie naiwny. Nadal mam sentyment oraz staram się po prostu inaczej patrzeć na taką produkcję. Że to film który ma prawie 30 lat, że wtedy tak robili filmy, że to film akcji w stylu "zabili go i uciekł" a nie dramat wojenny itd..

Mi "Ukryty Wymiar" podobał się zawsze. Byłem na nim w kinie jak miałem z 15-16 lat. I nie wiem jak można tak diametralnie zmienić zdanie o tym filmie. Przecież ten film ma wszystko. Super klimat, ciekawą fabułę, dobrych aktorów, trochę niezłych efektów (1997 rok przypominam) oraz dobrą muzykę. I nawet jest parę śmiesznych wątków, jak całkowicie błędnie przez Ciebie interpretowany wątek murzyna który poszybował w ów siną dal. Albo jego tekst do blond laski: "Starck - chcesz coś: czarnego, ciepłego i wilgotnego?" - "odpieprz się" - " Co? Miałem na myśli kawę" :) śmieszny kwas i tyle.

Natomiast motyw ze statkiem kosmicznym, który dzięki super silnikowi potrafiącym zaginać czasoprzestrzeń dotarł w inny wymiar - wymiar piekła - jest genialny. Przecież tak mogło by być. To, że w znanym nam świecie obowiązują takie i takie prawa fizyki, chemii czy matematyki, nie znaczy że gdzie indziej muszą. A argument, że coś tam uleciało od połowy filmu - nie wiem czego oczekujesz..? Miał w połowie filmu wylecieć Neo z Matrixa kopnąć karate złego doktora i zabrać Morfeusza i resztę załogi? Bez kitu. Albo się lubi SF'ki i filmy tego typu albo się nie lubi. Tyle.

ocenił(a) film na 9

Popieram :o)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones